Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji strona fineuro.com.pl wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Dowiedz się więcej. OK

FINEURO TO SKUTECZNA I PEWNA KSIĘGOWOŚĆ

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE! - PLATFORMA MOBEVO - https://fineuro.podatek.biz

 

Zapraszamy przedsiębiorców do współpracy z naszym biurem. Udostępniamy za darmo platformę dla przedsiębiorcy ułatwiającą współpracę i kontakt z biurem oraz bezpłatne wystawianie faktur sprzedaży. Biuro Rachunkowe FINEURO to rzetelna i kompleksowa obsługa firm. Zapraszamy do współpracy osoby fizyczne prowadzące działalność na podstawie wpisu w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej jak również spółki rejestrowane w Sądzie - jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością wpisane do rejestru przedsiębiorców. Prowadzimy księgi rachunkowe stowarzyszeń, fundacji i innych podmiotów gospodarczych. Zanim podejmiesz decyzję...

Zwrot podatku

Podatek VAT

1. Przygotujemy wnioski o zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym – tzw. VAT od materiałów budowlanych 

Znana ulga podatkowa dotycząca zwrotu podatku VAT od wydatków związanych z remontem lub budową domu mieszkalnego od 01 stycznia 2014 roku została znacznie ograniczona. Jednak jeśli posiadamy faktury wystawione do 31 grudnia 2013 to mamy prawo do ubiegania się zwrotu części podatku VAT (na zasadzie praw nabytych) do końca 2018 r.

Na nowych zasadach od 01 stycznia 2014 r. osoby budujące dom systemem gospodarczym mogą skorzystać z tzw. zwrotu części podatku VAT. Ulga ta dotyczy osób do 36 roku życia i spełniających kilka dodatkowych warunków m.in. powierzchnia użytkowa domu nie może być większa niż 100/110 m² oraz wydatki dotyczą zakupu lub budowy pierwszego mieszkania.

2. Podatek VAT zapłacony zagranicą – usługa VAT-REF

Usługa jest skierowana do firm – podatników VAT, które przy prowadzeniu działalności gospodarczej poniosły wydatki na m.in. opłaty autostradowe, parkingi, paliwo, naprawy samochodu i części zamienne; zakupy zostały dokonane w innym kraju Unii Europejskiej i są udokumentowane prawidłowo wystawionymi fakturami, rachunkami lub paragonami.

Podatek dochodowy

1. Podatek zapłacony w Polsce

Każdego roku do 30 kwietnia polscy rezydenci podatkowi są zobowiązani do złożenia zeznania podatkowego PIT, w którym należy wykazać wszystkie osiągnięte dochody w roku podatkowym. Zachęcamy do kontaktu z naszym biurem rachunkowym w celu uzyskania informacji w zakresie przysługujących ulg i odliczeń, które są prawem podatnika. Najbardziej popularne to: ulga prorodzinna, internetowa, rehabilitacyjna. Wspólne rozliczenie z małżonkiem lub z małoletnim dzieckiem generuje nadpłatę w podatku dochodowym, w związku z powyższym podatnik otrzymuje zwrot nadpłaconego podatku. Cała procedura odbywa się elektronicznie, co znacznie przyspiesz uzyskanie zwrotu podatku.

2. Podatek zapłacony za granicą

W ramach współpracy partnerskiej oferujemy odzyskiwanie zapłaconego podatku w innym Państwie Członkowskim Unii Europejskiej.

Pomagamy w rozliczeniach z następującymi krajami Unii Europejskiej:

  • Niemcy
  • Holandia

Coprytight © 2014-2022 - biuro rachunkowe Nowa Huta - księgowa Kraków